Chystáte se na cestu do zahraničí? Plánujete tam zůstat jeden den či celý týden? Ať už je délka pobytu jakákoliv, nezapomínejte si sjednat cestovní pojištění. Nejedná se o zákonem povinné pojištění, ale spousta pojišťoven doporučuje jeho sjednání. Pokud byste cestovní pojištění neměli sjednané a museli byste být v zahraničí ošetřeni, museli byste si léčebné výlohy platit sami a věřte, že se nejedná o malé částky. Raději zaplatíte pár desítek korun za cestovní pojištění a budete klidně cestovat.

Současný trh je rozmanitý, a tak je nelehký úkol vybrat vhodné cestovní pojištění. Pomůže vám v tom srovnání cestovního pojištění, které vám nabídne pojištění od toho cenově nejvýhodnějšího po nejdražší. Ale při výběru cestovního pojištění byste se neměli ohlížet pouze na cenu, ale také na jeho vlastnosti.

Sazba cestovního pojištění je ovlivněna několika faktory, na které byste se měli zaměřit. V první řadě je důležitý cíl cesty, druh cesty a také doba, po kterou chcete v zahraničí zůstávat. Dále je sazba cestovního pojištění ovlivněna věkem, protože některé pojišťovny nabízí různá zvýhodnění pro určité věkové kategorie. To vám ale nabídne cestovní pojištění srovnání, které byste neměli opomíjet.

Na co si dát pozor?

Pokud hledáte, jak vybrat cestovní pojištění, pak jste tady správně. Rádi vám v této oblasti poradíme a dáme pár skvělých tipů, které vám při výběru určitě pomohou. V první řadě se tedy ohlížejte na částku pojistného krytí, což je hlavní složka pojištění. Je to maximální částka, kterou za vás pojišťovna zaplatí v případě, že budete využívat lékařských služeb či hospitalizace v zahraničí. Pamatujte, že čím vyšší je částka pojistného krytí, tím vyšší musíte zaplatit sazbu.

Dále by se v pojištění mělo promítnout to, zda budete provozovat nějaké sportovní aktivity či extrémní sporty. Spousta pojišťoven ale nabízí i připojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadla či úrazové připojištění.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *